Сабрана дела: ОД КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ДО ЈАДОВНА, ЈАСЕНОВЦА И ПРЕБИЛОВАЦА епископ Атанасије Јевтић

издавачи:

Епархија рашко-призренска

Свети манастири: Цетињски, Острог и Тврдош

Севастијан-прес  и Интерклима-графика

(476.стр) 2021. год.

Петокњижје о страдању српског народа и Православне Цркве Христове у Српским земљама.

Овим новим упетострученим и допуњеним издањем своје књиге „Од Косова до Јадовна“ о. Атанасије Јевтић је свој првобитни „путопис“ претворио у потресно сведочанство нашег времена о српском народу и његовој трагичној судбини.
Путујући, поклоништва ради, између Косова и Метохије и Јадовна, Јасеновца и Пребиловаца о. Атанасије се суочио са распећем свога народа, прошлим и садашњим. Дотакавши се непосредно његових „рана од клинова“ он је то распеће свог народа доживео као своје; силазећи на његово дно и пењући се до његових врхова, он се изнова враћа његовом корењу и дну, Косову, старом и најновијем српском „грдном судилишту“ , и Метохији: Галаксији Српских Светиња = Цркви и Манастира.
Косово и Метохија су почетак и мера Српског Јадовна и Јасеновца, и Глине и Пребиловаца, а Јадовно, Јасеновац и Пребиловци продужетак и уклин Косова.