Категорија: У ПОЧЕТКУ БЕШЕ РЕЧ

НЕСВЕТИ А СВЕТИ Тихон Шевкунов

На располагању

840.00 RSD

издавач: Епархија рашко-призренска, Богословија Светих Кирила и Методија у Призрену, 2014
фотографије: Братислав Костић

ОПИС

“Ево благословене књиге од благословеног човека Божјег – Тихона архимандрита, игумана Сретењског манастира у Москви. А манастир је на месту Лубјанки, тамо где је био најстрашнији бољшевички затвор. Бог је дао да се ту обнови живот у манастиру на крви и костима Нових Мученика, и да ту обнову и игуманство Света Црква Руска повери управо човеку и монаху какав је отац Тихон.” – записано је у књизи.

Књига „Несвети, а свети“ је једна од најчитанијих православних књига, која је је у Русији издата у чак 1.100.000 примерака и проглашена је за најчитанију књигу године. Писац књиге је тадашњи архимандрит Тихон Шевкунов, а садашњи митрополит московски Руске Православне Цркве.