ПРИЗРЕНСКЕ БЕСЕДЕ Свети Јустин Ћелијски

издавач: Епархија рашко-призренска и Богословија св. Кирила и Методија, 2020

Једна од великих личности која је везана за Призренску богословију је преподобни Јустин Ћелијски. Године 1927. послат је од стране Синода Српске Православне Цркве у Призрен где је као професор радио годину дана тј. до 1928. Ова професура преподобног Јустина Ћелијског за Призренску богословију представља велики благослов и част, јер је својим присуством уградио себе у историју Призренске богословске школе. Тада као млади јеромонах свакодневно је служио и проповедао у Саборном храму Светог Георгија Победоносца у Призрену.

Беседе оца Јустина изговорене у Призрену представљају једно благо спасоносних речи које својом тежином и богословском дубином воде сваког човека у наручје Богочовеку Христу. Осам ових беседа младог јеромонаха Јустина сачињава најновије издање Призренске богословије.